تصویر ثابت

آیا دیگر ادیان هم به آمدن منجی معتقدند؟ - 2فانوس

2فانوس

2 فانوسے که چراغ راه زندگے هستند....

آیا دیگر ادیان هم به آمدن منجی معتقدند؟

آیا دیگر ادیان هم به آمدن منجی معتقدند؟
بله معتقد هستند. مثلا زرتشتیان منتظر سوشیانت هستند و مسیحیان منتظر مسیح، و در ادیان دیگر نیز به همین ترتیب انتظار برای آمدن منجی وجود دارد.
 ظهور امام، زمانی اتفاق می‌افتد که ظلم و فساد بر جهان حاکم شده باشد، آیا بهتر نیست که گناه کنیم تا ایشان ظهور کنند؟
فراگیری ظلم و فساد کاملاً نسبی است. با نگاهی به تاریخ می‌بینیم در گذشته، در بعضی دوران‌ها ظلم و فساد در زمین به اوج خود رسیده است؛ مانند جنگ‌های صلیبی، جنگ‌های جهانی... چرا امام نیامدند؟ ( چقدر ظلم و فساد باشد تا امام بیایند 8تا؟؟!  20تا؟؟!  40تا؟؟!)                              
اگر هم در روایات ما از ظلم و فساد قبل ظهور صحبت شده دلایلی دارد؛ یکی از آن‌ها مقایسه دوران قبل و بعد از ظهور و تشویق به خواستن ظهور است. در ضمن اگر دست خدا را باز ببینیم، دعا می‌کنیم که ظهور قبل از به فعلیت رسیدن ظلم و فساد‌ها اتفاق بیفتد.
کاملاً اشتباه است که از این‌گونه روایات دستور به گناه برای اتفاق افتادن ظهور را برداشت کنیم. دین و شریعت اسلام هیچ‌گاه دستور به انجام گناه نداده است.
اگر خداوند بخواهد و اراده کند امر فرج صورت می‌گیرد، پس چه ضرورتی دارد که در کار خداوند دخالت کنیم؟ 
اگر خداوند بخواهد و اراده کند، هرچیزی اتفاق می‌افتد؛ اما اگر دعای ما اثری نداشت، چرا خداوند از ما خواسته در هر چیزی دعا کنیم و دعای ما را هم مؤثر در تقدیرات و قضای خود قرار داده است؟ چنان که امام صادق علیه‌السلام فرموده‌اند: «دعا قضای محکم را برمی‌گرداند[].» و یا حضرت محمد صلّی‌الله علیه و آله دعا را جان و مغز عبادت دانسته‌اند[].

+ نوشته شده در سه‌شنبه 2 مهر 1392 ساعت 23:24 توسط میم.ر | بخش نظرات: 1 فانوس روشن