تصویر ثابت

امام زمان (عج) به یاد ما هستند؟!! - 2فانوس
X
تبلیغات
زولا

2فانوس

2 فانوسے که چراغ راه زندگے هستند....

امام زمان (عج) به یاد ما هستند؟!!

«بسم رب المهدی»
آیا امام زمان به یاد ما هستند؟
مگر می‌شود پدری این چنین مهربان به یاد فرزندش نباشد؟؟ امام رضا علیه السلام در تعریف امام می‌فرمایند: « الامام الانیس الرفیق؛ الوالد الشفیق؛ الاخ الشقیق؛ و الام البرة بالولد الصغیر» یعنی امام رفیقی است همدل؛ پدری مهربان؛ برادری دوقلو؛ و مادری است دلسوز به کودک صغیرش...
سیدبن طاووس یکی از کسانی بوده است که محبت و علاقه ی او به مولای مهربانش بسیار زیاد بوده است. آنقدر به امام نزدیک شده بوده که حتی از میان جمعیت، صدای امام زمان را تشخیص می داده و او را می شناخته است. و این علاقه را در موقعیت های گوناگون بروز داده است. 
او می گوید که در یک سحرگاه، این مناجات را در سرداب مطهر(خانه ی شخصی آن حضرت در سامرا ) از مولای مهربانش شنیده است:
« ... خداوندا، اگر ایشان (شیعیان ما) به گناه آلوده اند، از تو می خواهیم گناهان را از صفحه ی وجودشان پاک کنی. بدین ترتیب، ما با این گذشت و کرامت تو خوشحال خواهیم شد.
پروردگارا، شیعیان ما را داخل بهشت فرما، آنها را از آتش جهنم نجات بخش و ایشان را با دشمنان ما در یک صف مورد غضب خود قرار مده»
گواه این که به فکر ما هستند، کلام خود امام عصر علیه السلام  است که فرمودند: « ما در رعایت حال شما کوتاهی نمی‌کنیم و یاد شما را از خاطر نمی‌بریم»
مراجعه به امامی که غایب است چگونه ممکن است؟ هنگام زیارت امام رضا علیه السلام حداقل ضریحی می‌یابیم!
مراجعه به امام، لزوماً رفتن به در خانه امام و دیدار چهره ی مبارک ایشان نیست. مراجعه به امام یعنی توجه قلبی به امام. امامی با شئون مختلف و عظیم که خداوند  او را پناه ما قرار داده است و ناشناس زندگی کردن امام، شأن امامت ایشان را  
 تعطیل نمی‌کند. 

یا صاحب الزمان (عج)


+ نوشته شده در چهارشنبه 13 شهریور 1392 ساعت 12:49 توسط میم.ر | بخش نظرات: 1 فانوس روشن