تصویر ثابت

اسرائیل چگونه ایجاد شد؟ - 2فانوس

2فانوس

2 فانوسے که چراغ راه زندگے هستند....

اسرائیل چگونه ایجاد شد؟

«بسم الله الرحمن الرحیم»

این مقاله توسط خودم جمع آوری شده و امیدوارم کمی در روشن کردن حقیقت حتی برای غیر مسلمانان هم مفید واقع بشه...

برای دیدن این مطلب برید به ادامه مطلب...


 هرتزل

طرح تاسیس یک کشور اسرائیلی نخستین بار توسط تئودر هرتصل در اواخر قرن 19 مطرح شد.درسال 1897 نخستین کنگره جهانی صهیونیزم به ریاست هرتصل در بال سوئیس برگذار و برنامه های خود را برای استقرار قوم یهود در فلسطین اعلام کرد.

صهیونیست ها ابتدا به سراغ دولت عثمانی رفتند تا اجازه مهاجرت یهودیان به سرزمین فلسطین را بگیرند اما پاسخ آنان به شدت منفی بود. از این رو تلاش گسترده صهیونیست ها با دولت بریتانیا برای از بین بردن امپراطوری عظیم عثمانی آغاز شد.

با آغاز جنگ جهانی اول در سال های 1914 تا 1918 و انقراض دولت عثمانی سرزمین فلسطین به اشغال بریتانیا در آمد و زمینه مهاجرت هر چه بیشتر صهیونیست ها به فلسطین فراهم شد.

طی دهه های 1920 و 1930 صهیونیست ها سازمان های مسلح زیر زمینی نظیر آگانا و اشترن را تشکیل دادند و دست به قتل و غارت مسلمانان زدند.

از سوی دیگر حاکم انگلیسی فلسطین که خود یک یهودی بود، زمین های سلطنتی دولت عثمانی را تقدیم مهاجران یهودی کرد و بخشی از باغات فلسطینیان را با زور و یا با بهانه های واهی مصادره و به یهودیان داد و مناطق اندکی نیز از برخی اعراب غیر فلسطینی به قیمت های بالا خریداری شد.

با این حال مساحت زمین های یهودیان تا قبل از تشکیل دولت یهود به 8 درصد هم نمیرسید!!

در سال 1947 انگلستان پایان قیومیت خود را از فلسطین اعلام کرد و به دنبال آن سازمان ملل متحد، 56.5 درصد سرزمین فلسطین را به یهودیان و 43 درصد را به اعراب اختصاص داد و قدس را منطقه ای بین المللی اعلام کرد.

صهیونیست ها که از سهم خود راضی نبودند به حملات گسترده به روستا ها و شهرهای فلسطینی و آواره کردن صدها هزار فلسطینی و کشتن صدها تن، مناطق جدیدی را به تصرف خود در آورد.

14 می 1948 بن گورین در تلاویو تشکیل دولت اسرائیلی را اعلام و بلافاصله آمریکا فورا اسرائیل را به رسمیت شناخت.

در همین زمان ارتش های لبنان، مصر، سوریه، اردن و عراق به اسرائیل حمله کردند گر چه در ابتدا به پیروزی هایی رسیدند ولی پس از چند روز اسرائیل آن ها را شکست داد و 75 درصد فلسطین را به همراه بخش غربی قدس به تصرف خود در آورد و حالا 1 میلیون فلسطینی آواره شده بودند!!!

در 5 می سال 1967 اسرائیل با حمله ای غافل گیر کننده به فروگاه های مصر، اردن و سوریه، نیروی هوایی این کشور ها را در هم کوبید و بعد به مرزهای آنان یورش برد.

در جریان این جنگ که 6 روز طول کشید؛نوار غزه و صحرای سینا از مصر، قدس و کرانه های باختری از اردن و بلندی های جولان از سوریه به اشغال اسرائیل در آمد و برنامه های گسترده شهرک سازی آغاز شد.

صحرای سینا در جریان کمپ دیوید به مصر بازگردانده شد و روند طولانی تلاش های آمریکا برای سازش اعراب و اسرائیل و تحکیم موقعیت آن آغاز گردید.

واسرائیل نیز در سایه کمک های انبوه کشور های غربی به خصوص آمریکا به حیات خود ادامه میدهد و اعراب نیز در برابر اسرائیل کاری از پیش نمیبرند!!

امام خمینی: «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو گردد.»

جمع آوری این اطلاعات با خودم بودش، البته سعی کردم کاملا کوتاه باشه...

التماس دعا...


+ نوشته شده در شنبه 12 مرداد 1392 ساعت 13:07 توسط میم.ر | بخش نظرات: 3 فانوس روشن