تصویر ثابت

درخواست از امام زمان (عج).... - 2فانوس

2فانوس

2 فانوسے که چراغ راه زندگے هستند....

درخواست از امام زمان (عج)....

«بسم رب المهدی»
امام که می‌دانند چه در دلمان می‌گذرد؛ با این حال چرا باید حرف دل را به ایشان گفت؟
بیان کردن و صحبت با امام موضوعیت دارد؛ چرا که خدا هم با این که حاجت‌های ما را می‌داند از ما خواسته حاجت‌هایمان را بگوییم: بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را.
زمانی که درخواستی از امام زمان علیه السلام می‌کنیم، امام چگونه به ما جواب می‌دهند؟ وقتی جوابی می‌گیریم، چگونه بیابیم که این جواب از جانب ایشان است؟
قرار نیست ما تعیین کنیم امام چگونه به درخواست ما پاسخ می‌دهند. اما می‌توان گفت، از طریق رسیدن چیزی به ذهن، دیدن جواب در کتابی، در حرفهای شخصی . . . همگی این موارد و هر راه دیگری می‌تواند باشد. 
برای این که بدانیم جوابی که گرفته‌ایم از سوی امام بوده یا نه، ابتدا جواب را با عقل می‌سنجیم (البته عقلی که اهل بیت تعریف کرده‌اند:که نور است و قدرت تشخیص خوب از بد را دارد). اگر آن جواب عاقلانه بود بی شک جواب امام بوده است. در کل هر جواب عاقلانه ای با توجه یا بی توجه به امام از امام است. ما باید به امر خدا در هر کاری به امام مراجعه کنیم و با عقل بسنجیم.
مشورت با فرد عاقل هم کاری عقلانی است. اگر درستی جواب را تشخیص نمی‌دهیم، آن را با فردی عاقل که با روایات اهل بیت آشنایی دارد و در این حوزه متخصص است، چک کنیم تا از تطابق آن با کلام اهل بیت مطمئن شویم. 
هم‌چنین، اگر جواب را با عقل چک کردیم و تشخیصی در مورد آن ندادیم، می‌بایست جواب را باز با امام زمان علیه‌السلام چک کنیم و از ایشان بخواهیم قدرت تشخیص درستیِ جواب را به ما بدهند. این چک کردن را باید ادامه دهیم تا به تمسک برسیم. تمسک به معنای چنگ زدن به دامان امام است؛ همانگونه که گوشت به استخوان چسبیده است.

عشق را با امام زمان معنی کنیم و بشناسیم....

+ نوشته شده در جمعه 4 مرداد 1392 ساعت 13:33 توسط میم.ر | بخش نظرات: 1 فانوس روشن