تصویر ثابت

کارهای لازم برای ظهور امام زمان (عج)... - 2فانوس
X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

2فانوس

2 فانوسے که چراغ راه زندگے هستند....

کارهای لازم برای ظهور امام زمان (عج)...

«بسم رب المهدی»

برای اینکه امر فرج امام صورت بگیرد، باید چه کرد؟ کارها و اعمال ما تأثیری هم در فرج دارد؟

امام عصر علیه السلام خود در یکی از توقیعات خطاب به شیخ مفید می‌فرمایند: اگر شیعیان ما که خداوند ایشان را به اطاعت خویش موفق بدارد با دل‌های متحد و یک ‌پارچه بر وفای به عهد و پیمان خویش اجتماع می‌کردند؛ ملاقات ما از آن‌ها به تاخیر نمی‌افتاد و سعادت دیدار و مشاهده با معرفت برای آن‌ها حاصل می‌شد و آنچه که باعث طولانی شدن غیبت شده گناهان و خطاهایی است که مرتکب می‌شوند و ما چنین انتظاری از آنان نداشتیم. و می‌دانیم که سفارش دیگر امام بر کثرت دعا برای فرج است، آنجا که فرمودند: «برای تعجیل فرج بسیار دعا کنید، که آن فرج شما است».

 از این دو بیان درمی‌یابیم که با امام و با یکدیگر همدل باشیم و کمتر گناه و سرکشی کنیم و  با هم دعا گوی فرج باشیم. البته نه از سر عادت و تکرار بلکه با خلوص نیت و توجه.

(در کتاب شریف مکیال المکارم به صورت مفصل اثرات و فواید دعا برای حضرت صاحب الامر جمع آوری شده است.)

چرا با وجود اینکه جمع کثیری ندبه سر می‌دهند، امام زمان علیه السلام ظهور نمی‌کنند؟

دعاهای ما خالصانه نیست و اغلب از روی عادت است. در دعای ندبه هر کس مشکل و گرفتاری خودش را از خدا می‌خواهد. اگر هم برای فرج امام دعا شود، تعداد آن اندک است و متأسفانه سطحی است و در زندگی‌ها بروز ندارد. 

در متن زندگی، خواسته‌های رنگارنگمان بر خواستن امام زمان علیه‌السلام ارجحیت دارد. آن‌چنان که برای رسیدن به خواسته‌های دیگر تلاش می‌کنیم، برای فرج امام زمان نمی‌کوشیم. آنچنان که خواسته‌ای کوچک خواب و خوراک را از ما می‌گیرد، غیبت امام و طولانی شدن آن، ما را نمی‌آزارد.

داستانی که در ادامه می‌آید مؤید این گفتار هست: 

مردی در کنار حرم سیدالشهدا علیه السلام در پی آب بود و امام زمان علیه السلام به او آب دادند و فرمودند: شیعیان ما به اندازه‌‌ی آب در تشنگی هم ما را نمی‌خواهند.


مهدیا سنگی بر صبوری تو طاقت ندارد به کعبه تکیه بزن....

+ نوشته شده در پنج‌شنبه 3 مرداد 1392 ساعت 04:23 توسط میم.ر | بخش نظرات: 1 فانوس روشن