تصویر ثابت

تفاوت بین عصر غیبت و ظهور امام زمان - 2فانوس

2فانوس

2 فانوسے که چراغ راه زندگے هستند....

تفاوت بین عصر غیبت و ظهور امام زمان

«بسم رب المهدی»

چه تفاوتی بین عصر غیبت و ظهور امام زمان هست؟

یکی از روایاتی که آن زمان را ترسیم می‌کند از امیرالمومنین علی علیه السلام است که می فرمایند: «هر گاه قائم ما قیام کند، آسمان باران خویش را فرو می فرستد و زمین روییدنی های خود را می رویاند. کینه‌ها و دشمنی‌ها از قلب‌های مردمان رخت بر می بندد. درندگان و چهار پایان به صلح و آرامش با هم خواهند زیست تا آنجا که زنی تنها میان عراق و شام راه می پیماید؛ به طوری که پاهایش را تماماً بر روی گیاهان سرسبز می گذارد و زیورهای خود را در بالای سر خود دارد. نه درنده ای او را به هراس می افکند نه او از آنها می ترسد.»

هم‌چنین امام علی علیه السلام می‌فرمایند: «چون مردی از فرزندانم ظهور کند، چنان گشایشی در کار مردم ایجاد می شود که حتی مردگان به دیدار یکدیگر می‌روند و ظهورش را به هم مژده می‌دهند.»

حضرت محمد صلّی الله علیه و آله می‌فرمایند: «دل‌های بندگان را از عبادت و اطاعت می‌آکند. عدالت را بر همه جا دامن می‌گسترد. خدا به واسطه‌ی او، دروغ را ریشه‌کن می‌کند و خوی درندگی و ستمگری را محو می‌گرداند و طوق ذلّت بردگی را از گردن خلایق برمی‌دارد.»

و نیز فرمودند: «ساکنان زمین و آسمان از حکومت او راضی خواهند بود و اموال را به طور مساوی میان مردم تقسیم می‌کند.»

و در روایتی از امام صادقعلیه‌السلام آمده است که به دست پر برکت امام، عقل انسانها کامل می‌شود.

چرا باید سایر ائمه نیز در دوران ظهور حضور یابند؟

«اَنَّ الاَرضَ یَرِثُها عِبادی الصالِحون» با توجه به این آیه می‌یابیم که صالحان وارثان زمین هستند. ائمه بزرگوار ما نیز از برترین صالحان هستند.

احقاق حق ائمه یکی از دلائل حضور ائمه در دوران ظهور است. هم چنین آیات و روایات بسیاری نیز بر این معنی دلالت می‌کند. به طور مثال آیه «إِنَّا لَنَنْصُرُ رُسُلَنا وَ الَّذِینَ آمَنُوا فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ یَوْمَ یَقُومُ الْأَشْهادُ» که از امام صادق علیه السلام در تبیین این آیه فرمودند «به خدا قسم تأویل این آیه در زمان رجعت خواهد بود. آیا نمى‏بینى پروردگار در دنیا بسیارى از پیغمبران را یارى نفرموده؟ آنها و ائمه آل محمد (صلی الله علیه وآله) کشته شدند و هنوز یارى و نصرت پیدا نکردند. البته پروردگار ایشان را در رجعت و بازگشت به دنیا یارى خواهد فرمود.»


در محضر امام زمان (ع) گناه....؟؟!!

عمرا اگه منتظر باشیم، عمرا، عمرا گناه نمیکنیم....!!


+ نوشته شده در چهارشنبه 2 مرداد 1392 ساعت 03:30 توسط میم.ر | بخش نظرات: 0 فانوس روشن