تصویر ثابت

تعداد یاران امام زمان به 313 نرسیده؟!! - 2فانوس

2فانوس

2 فانوسے که چراغ راه زندگے هستند....

تعداد یاران امام زمان به 313 نرسیده؟!!

«بسم رب المهدی»

آیا تعداد یاران امام به 313 نفر نرسیده است؟

نمی‌دانم. اما 313 نفر یاران خاصی هستند. توجه به داستان زیر خالی از لطف نیست. 

داستان هارون مکی: 

 حدیث کرد ابراهیم از ابی حمزه از مامون الرقی که گفت: خدمت حضرت صادق علیه السّلام بودم که سهل بن حسن خراسانى وارد شده سلام کرده، نشست.  عرض کرد یابن رسول ا... چقدر شما رئوف و مهربان هستید. شما امام هستید چرا از حق خود دفاع نمی کنید با این که بیش از صد هزار شیعه ی شمشیر زن دارید. فرمود بنشین خراسانى خدا جانب  تو را رعایت  کند.

سپس به کنیزی  بنام حنیفه فرمود تا تنور را بیفروزد. تنور افروخته شد.  چنانچه یک پارچه آتش گردید و قسمت بالاى آن سفید شد . بعد رو به مرد خراسانى نموده فرمود برو بنشین داخل تنور.  خراسانى شروع با التماس نموده یابن رسول ا... مرا با آتش مسوزان. از جرم من درگذر.  خدا از تو بگذرد. فرمود تورا بخشیدم.

در همین هنگام هارون مکى وارد شد.  یک کفش خود را با انگشت گرفته بود.  عرض کرد: السلام علیک یابن رسول ا.... امام فرمود: نعلین را از دست بیانداز و داخل تنور بنشین. نعلین را انداخت و داخل تنور نشست.

شروع کرد با خراسانى به صحبت کردن از جریان هاى خراسان مثل این که در خراسان بوده؛ بعد فرمود خراسانى  ببین در تنور چه خبر است.  به جانب تنور رفتم دیدم چهار زانو در تنور نشسته، از تنور خارج شد، به ما سلام کرد.  امام علیه السّلام فرمود : از این ها در خراسان چند نفر پیدا می‏شود؟

عرض کرد:  به خدا قسم یک نفر هم نیست.  نه بخدا یک نفر پیدا نمیشود. فرمود: ما تا زمانى که پنج نفر یاور نداشته باشیم؛ قیام نخواهیم کرد.  ما خودمان موقعیت مناسب را ، بهتر می شناسیم.

313 نفر، یاران خاص امام هستند و شأن خاصی دارند. حضرت عیسی، حضرت الیاس و ... از جمله‌ی این 313 نفر هستند.

البته باید این نکته را نیز ذکر کنیم که یاران امام را تنها 313 نفر تشکیل نمی‌دهند. هر کدام از این 313 نفر فرماندهان امام هستند و یاران دیگر امام را فرماندهی می‌کنند که تعداد این یاران به نسبت، زیاد می‌باشد.


حالا جا داره که بگیم ما غائب هستیم و اوست که انتظار ما را میکشد...

ان شاء الله ما هم برای امام زمان مث عمار برای امام علی باشیم...


+ نوشته شده در جمعه 28 تیر 1392 ساعت 16:43 توسط میم.ر | بخش نظرات: 0 فانوس روشن