تصویر ثابت

نشانه های ظهور امام زمان(عج) - 2فانوس
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

2فانوس

2 فانوسے که چراغ راه زندگے هستند....

نشانه های ظهور امام زمان(عج)

علت بیان نشانه‌های ظهور در روایات و احادیث چیست؟

بعضی از نشانه‌ها برای مقایسۀ دوران قبل و بعد از ظهور است که مردم به ظهور مشتاق شوند. به طور مثال در روایات از بی عدالتی ها و ظلم ها و فسادها قبل از ظهور به طور کلی و در نقطه‌ی مقابل، از امنیت و صلح و آرامشی که در دوران ظهور برقرار می‌شود نیز صحبت شده است.

مقایسه‌ی نشانه‌های دوران قبل و بعد از ظهور، مردم را به ظهور و خواستن آن دوران طلایی مشتاق می‌کند.

نشانه ‌ها گفته شده که مدّعی پیدا نشود؛ مثلاً وعده داده شده که در دوران ظهور  عدالت دنیا را فرا می‌گیرد؛ در طول تاریخ عده‌ای ادعای مهدویت کردند. اما عدالت در دنیا غالب نشده است و این نشانه‌ی کذب ادعای آنان است. به طور مثال در طول تاریخ افراد مختلفی مثل مهدی عباسی فرزند منصور دوانقی و علی محمد باب ادعای ظهور اتفاق افتاده است. اما وضع کنونی جهان و مغایرت آن با دوران طلایی ظهور که این روایات فقط راهی برای در امان ماندن در برابر این ادعاهای دروغین است. 

در روایات ائمه آمده است که ممکن است در علائم ظهور (حتی علائم حتمی آن) بداء صورت گیرد. در واقع منتظرین ظهور می‌بایست بر این اعتقاد باشند که خداوند می‌تواند نشانه‌های ظهور را هم تغییر دهد. اهل بیت علیهم‌السلام هنگامی که از نشانه‌های ظهور سخن گفته‌اند، از فتنه‌های سخت و هولناکی همچون فتنه‌ی دجّال، سفیانی و ... صحبت کرده‌اند. این امتحانی برای ماست که آیا دست خدا را باز می‌بینیم و از خداوند ظهور را قبل از این فتنه‌ها طلب می‌کنیم یا خودمان انتخاب می‌کنیم که در این گرفتاری‌ها باشیم؟ اگر ما دعا کنیم، چه بسا خداوند امر ظهور را هرچه زودتر مقدر نماید. همانطور که قوم بنی‌اسرائیل از خداوند ظهور منجی خود را خواستند، دعا نمودند و خداوند 170 سال از فتنه‌هایشان را برطرف کرد و منجی ایشان(حضرت موسیعلیه‌السلام) را به سویشان فرستاد.


لحظه بعد میتواند رخ گلگون مهدی (عج) نمایان شود... اگر ما بخواهیم...


+ نوشته شده در سه‌شنبه 25 تیر 1392 ساعت 01:46 توسط میم.ر | بخش نظرات: 0 فانوس روشن